Ray Sektöründe Dünya'ya Açılan..

Minnes, mobilya aksesuar sektörüne Teleskopik Bilyeli Ray ve Frenli Bilyeli Ray üretimi yapan AYSAM firmasının Tescilli Markasıdır.

* 1968 yılında Merhum Seyfullah Ayrıkçil tarafından İtimat Hırdavat kurularak şirketimizin ilk temelleri atılmıştır.
* 2005 yılına kadar başta İç Anadolu bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ de İtimat Hırdavat çatısı altında, mobilya ve inşaat sektöründe toptan ve perakende satış yaparak siz değerli müşterilerimize koşulsuz memnuniyet ilkesi ile hizmet vermeye devam etmiştir.
* 2006 yılında mobilya sektöründeki değişen taleplere kaliteli ve uygun ürünler ile cevap vermek adına Aysam ithalat ve ihracat firması kurulmuştur.
* 2006-2012 yılları arasında firmamız panel mobilya sektöründe ihtisaslaşarak, başta İtalya ve Almanya’dan olmak üzere Uzak doğu ülkelerinden Mobilya Dolap Menteşesi, Pistonlu Frenli Menteşe, Teleskopik Bilyeli Ray, Frenli Bilyeli Ray, Klasik Beyaz Ray, Gazlı Piston, ve Sürgü Sistemleri de dahil olmak üzere birçok ürünü AYSAM firması olarak ithal ederek müşterilerimize MİNNES güvencesiyle tedarik etmeye başlamıştır.
* 2013 yılında, değerli müşterilerimizin bizden beklediği, yenilikçi, kaliteli, sağlam ve güvenilir ürünlerin yerli olarak üretimi için; ihtisaslaştığımız Panel mobilya aksesuarlarından, Teleskopik Bilyeli Ray ve Frenli Bilyeli Ray üretimine, 10.000 m2 açık, 5.000 m2 kapalı olmak üzere, Son teknoloji üretim hatları kurarak başlamıştır.
* 2018 yılında, Sektörde İtimat Hırdavat ile başlayan, Aysam ile 3. kuşağa ulaşarak, 50. yılımızı Kutladık.
* 2018 yılında Firmamız ayrıca Tam otomatik Alkali Çinko Kaplama Tesisini de bünyesine katarak, entegre tesis olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
* 2021 yılı itibariyle 15 ülkeye Kaliteli ve Güvenilir ürünlerimizin ihracatını gerçekleştirdik.

50+ Yıllık Deneyim

With over 25 years of experience in the field of industrial manufacturing, we guarantee the best quality and products.

Kalite

Kalitenin ve İyi Materyallerin kullanımının bir gelenek olduğu Minnes her zaman daha iyi ve daha kaliteli ürünleri ortaya koymayı ilke edinmiştir.

Firma Tanıtımı

Misyonumuz

Fiyat / Kalite performansını en üst düzeyde tutarak, geniş ürün yelpazesi ile bize ve ürünlerimize güvenen değerli iş ortaklarımızın beklentilerini karşılamak.

Vizyonumuz

Değerli iş ortaklarımız tarafından büyük bir güvenle kullanılan, Kaliteli, Sağlam ve İhtiyaç Duyulan Yenilikçi ürünleri üreterek, tüm dünya ülkelerinde tercih edilen güvenilir örnek marka olmak.